Dar (2015)

Świetny scenariusz i niejednoznaczni bohaterowie w debiucie reżyserskim Joela Edgertona, znanego ze znakomitej roli w “Królestwie zwierząt”, a także takich produkcji jak “Wielki Gatsby” i “Pakt z diabłem”. Mocny thriller z Jasonem Batemanem (“Szefowie wrogowie”) i Rebeccą Hall (“Vicky Cristina Barcelona”, “Transcendencja”) w rolach głównych.

Młode małżeństwo – Simon (Jason Bateman) i Robyn (Rebecca Hall) – kupuje nareszcie swój wymarzony dom, a za kilka miesięcy na świat ma przyjść ich długo wyczekiwane dziecko. Przyszłość pary rysuje się zatem w tęczowych barwach i zdaje się, że nic nie może zakłócić ich spokoju. Pewnego dnia Simon i Robyn spotkają przypadkiem dawnego kolegę Simona (sam reżyser Joel Edgerton), który z czasem staje się nowym przyjacielem domu. Gordo jest miły, skory do pomocy i co jakiś czas przesyła parze drobne podarunki. Jednak sympatyczne prezenty z czasem stają się niepokojące, by pod koniec wzbudzać już tylko przerażenie.

“Dar” to świetnie nakręcony dramat małżeński, który wymyka się jednoznacznym podziałom i ocenom. Jest to w dużej mierze zasługa świetnie napisanego scenariusza, za który również odpowiada Joel Edgerton.

Oglądaj na CANAL+ 09-09-2016 o godz. 21:00
2016-09-06T13:18:24+02:006.9.2016|