Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (2015)

Ostatnia część “Igrzysk śmierci”, jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi z plejadą gwiazd w obsadzie.

Na ekranie m.in. znana z poprzednich części sagi, laureatka Oscara® Jennifer Lawrence, a także nagrodzony Oscarem® za film “Capote” Phillip Seymour Hoffman, Donald Sutherland (“Złoto dla zuchwałych”, “Wzgórze nadziei” czy Julianne Moore (“Big Lebowski”, “Godziny”).

W ostatniej już części Katniss (znakomita Jennifer Lawrence) wraz z przywódcami zbuntowanego Dystryktu 13 przystępuje do walki przeciwko złowieszczemu Kapitolowi. Rozpoczyna się wielka wojna, której stawką nie jest już tylko przetrwanie, ale także przyszłość całego narodu. Katniss ma wielu sprzymierzeńców. U jej boku staje Gale (Liam Hemsworth), Finnick (Sam Claflin) oraz wydarty z niewoli Peeta (Josh Hutcherson). Rebelianci planują zamach na sprawcę całego okrucieństwa – prezydenta Snowa (Donald Sutherland). Wrogowie okażą się bezwzględni, a bohaterka będzie musiała stanąć przed moralnymi wyborami, które znacznie przewyższą cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.

Finał kultowej sagi to niezwykłe widowisko, nie tylko dla fanów książek Suzanne Collins. To także nakręcona z imponującym rozmachem przypowieść o niestrudzonej walce o najwyższe dobro – wolność. Za kamerą ponownie stanął znany z poprzednich części “Igrzysk Śmierci” Francis Lawrence, autor m.in. “Constantine” czy “Jestem legendą”

Oglądaj: Canal+ (240) 03.12.2016 o 21:00
2016-12-01T13:42:27+01:001.12.2016|