Jurassic World (2015)

Czwarta odsłona popularnej serii o dinozaurach i 1,67 miliarda dolarów przychodu. Tym razem Steven Spielberg (“Park Jurajski”, “Zaginiony Świat: Park Jurajski”) w roli producenta, a za kamerą Colin Trevorrow, reżyser “Na własne ryzyko”. W rolach głównych Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Vincent D’Onofrio.

W 2015 roku, 22 lata po wydarzeniach z “Parku Jurajskiego” na wyspie Isla Nublar działa nowoczesny park rozrywki, którego główną atrakcją są przywrócone do życia na drodze klonowania dinozaury. Wyspą zarządza firma Masrani Corporation, która wyciągnęła wnioski z tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w 1993 roku. Park jest nieustannie strzeżony przez ochroniarzy i najemników, wyposażonych w nowoczesną broń i pojazdy. Genetycy parku przez połączenie genów tyranozaura, karnotaura i welociraptora tworzą nowy gatunek. Indominus rex, poza przerażającym wyglądem, wykazuje duży poziom agresji, a przy tym potrafi zmieniać kolor skóry, by upodobnić się do otoczenia. Ma służyć jako nowa atrakcja Parku i przyciągnąć większą ilość spragnionych mocnych wrażeń turystów. Sytuacja komplikuje się, kiedy jeden z nich ucieka i okazuje się groźniejszy i bardziej inteligentny niż przewidzieli jego twórcy.

Przed “Jurassic World” powstały trzy odsłony serii: “Park Jurajski””, “”Zaginiony Świat: Park Jurajski”” oraz “”Park Jurajski 3″”. Za reżyserię dwóch pierwszych odpowiadał Steven Spielberg, a w rolach głównych wystąpili Sam Neill, Laura Dern, Jeff Goldblum i Richard Attenborough. Na 22 czerwca 2018 zaplanowana jest kolejna część, która wyreżyseruje J.A. Bayona, autor filmów “Niemożliwe” i “Sierociniec”. W filmie powrócą w rolach głównych “Chris Pratt”, “Bryce Dallas Howard”.

PREMIERA: 12-05-2016 godz. 22:30, Canal+

2016-05-09T12:41:01+02:009.5.2016|