Nowy sezon „Z Archiwum X” w styczniu w kanale Fox

Zaledwie 17 godzin po premierze w USA, podczas dwudniowego wydarzenia telewizyjnego na kanale FOX, widzowie zobaczą dwa pierwsze odcinki najnowszego sezonu „Z Archiwum X” (25 stycznia: odcinek 1 i 26 stycznia: odcinek 2) – serialu, który stał się jednym z wielkich fenomenów popkultury. To najsłynniejsza seria lat dziewięćdziesiątych i jedna z najbardziej kultowych w historii telewizji.

Serial zdobył wiele cennych nagród, m.in. 5 statuetek Złotych Globów, 16 Emmy, 5 Saturnów oraz aż 111 nominacji w prestiżowych konkursach. W 2012 roku magazyn Entertainment Weekly umieścił go na 4. miejscu w rankingu 25 najbardziej kultowych seriali ostatniego ćwierćwiecza. To produkcja, na którą z zapartym tchem czekają zarówno widzowie, jak i krytycy.

„Z Archiwum X” ponownie zabiera widzów w emocjonującą podróż: fakty mieszają się z wyobraźnią, absurdalne sprawy wydają się prawdopodobne, a para głównych bohaterów usiłuje za wszelką cenę poznać prawdę i znaleźć odpowiedź na nurtujące ludzkość pytanie o istnienie pozaziemskiej cywilizacji.

W serialu znowu pojawią się ikony Gillian Anderson („Johny English. Reaktywacja”, „Hannibal”) oraz David Duchovny („Californication”, „Niedościgli Jonesowie”) którego zabrakło w 8. i 9. sezonie. Agentka Scully jest kobietą twardo stąpającą po ziemi, zdeterminowaną, by udowodnić, że nauka może wyjaśnić wszystkie zjawiska i zdarzenia, nawet te, które wydają się paranormalne. Nic nie jest w stanie zachwiać jej wiary w potęgę i skuteczność nauki. Występująca w tej roli charyzmatyczna Anderson, pomimo upływu lat, jest wciąż tak samo hipnotyzująca i przekonująca jako Dana Scully jak kilkanaście lat temu. Tymczasem, będący  w znakomitej formie Duchovny niezmiennie wyznaje teorię o istnieniu pozaziemskich cywilizacji i jest przekonany, że ziemia roi się od kosmitów.

Obok Anderson i Duchovnego w produkcji pojawi się także Mitch Pileggi („Synowie anarchii, „Burza stulecia”), który zagra Waltera Skinnera, szefa Muldera i Scully oraz William B. Davis, pamiętny „Palacz”, znany z wcześniejszych serii „Z Archiwum X”. W serialu gościnie wystąpią również m.in. Lauren Ambrose – pamiętna Claire Fisher z „Sześciu stóp pod ziemią”, Joel McHale – znany m.in. z filmów „Ted” i „Zbaw nas ode złego”, a także Annabeth Gish („The Bridge: Na granicy”) oraz Rhys Darby („Zakochane ptaszki”).

Najnowsza seria „Z Archiwum X” składa się z sześciu, 60-minutowych odcinków. W otwierającym nową serię odcinku agenci zajmują się sprawą człowieka prawdopodobnie uprowadzonego przez obcych.

 

via www.foxtv.pl
2015-12-29T11:33:35+01:0029.12.2015|