Tymoteusz Biłyk w Radzie RPD

Na spotkaniu przedstawicieli całego rynku operatorów telewizji kablowych i zespołu Telemetria Polska Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski podpisał regulamin Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) i tym samym powołał ją do życia. W skład Rady wszedł Tymoteusz Biłyk, Prezes Korbank SA.

Podczas spotkania Przewodniczący KRRiT powołał do Rady Metodologicznej ds. RPD następujące osoby:

1.     Bogdan Łaga  – PIKE
2.     Włodzimierz Zieliński – PIKE
3.     Jacek Kobierzycki  – PIKE
4.     Wojciech Szymczak –  PIKE
5.     Tymoteusz Biłyk – KIKE
6.     Łukasz Biedroński – KIKE
7.     Jerzy Nowicki – Mediakom
8.     Ryszard Młynarczyk – Mediakom
9.     Artur Zakrzewski – ZTK
10.  Andrzej Garapich – Telemetria Polska
11.  Marcin Grabowski – Telemetria Polska

W tajnym głosowaniu nowo powołani członkowie Rady Metodologicznej wybrali na przewodniczącego Rady Marcina Grabowskiego (Telemetria Polska), na jego zastępcę Włodzimierza Zielińskiego (PIKE), a na sekretarza Michała Durskiego (KRRiT).

Głównym zadaniem, jakie stoi przed Radą Metodologiczną ds. RPD,  jest zapewnienie wsparcia przy tworzeniu badań oglądalności mediów w Polsce. W szczególności dotyczy to budowy panelu RPD dla jak największej liczby dekoderów i innych urządzeń odbierających sygnał telewizyjny wraz z opracowaniem warunków wdrożenia technologii DAI (Dynamic Ad Insertion) w Polsce. W tym celu Rada Metodologiczna ds. RPD w pierwszej kolejności zajmie się zagadnieniami związanymi z określeniem standardu formatów i transferem danych RPD oraz wymogami technicznymi i formalnymi współpracy z rynkiem operatorów w tym zakresie. Do pracy nad poszczególnymi obszarami będą powoływane grupy robocze.

Więcej: Wirtualne Media – Powstała rada metodologiczna ds. RPD przy projekcie Telemetria Polska

Źródło: KRRiT
2019-12-13T12:46:46+01:0013.12.2019|