WYRMWOOD: Droga do żywych trupów (2014)

WYRMWOOD: DROGA DO ŻYWYCH TRUPÓW (WYRMWOOD: ROAD OF THE DEAD (AKA. WYRMWOOD)) horror, Australia 2014, 95 min., (18), reż. Kiah Roache-Turner, wyk. Jay Gallagher, Bianca Bradey, Leon Burchill, Keith Agius, Berynn Schwerdt

Mechanik samochodowy przemierza Australię w poszukiwaniu zaginionej siostry. Liczy, że kobiecie udało się przetrwać apokalipsę zombie.

Po eksplozji komety na powierzchni Ziemi ludzkość jest zagrożona wyginięciem. Planetę zasiedlają hordy krwiożerczych zombie. Z pogromu ocalała zaledwie garstka ludzi, która próbuje znaleźć dla siebie bezpieczne schronienie. Wśród nich jest mechanik samochodowy Barry (Jay Gallagher). Mężczyzna stracił niemal całą rodzinę i szuka jedynej ocalałej bliskiej – swojej siostry Brooke (Bianca Bradey). Okazuje się, że kobieta została uwięziona w laboratorium szalonego naukowca (Berynn Schwerdt), który prowadzi eksperymenty na ludziach. Barry zrobi wszystko, by ją uwolnić.

Opowiedziana z werwą i humorem historia mechanika, który szuka zaginionej siostry w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie. Twórcy filmu – debiutanci Kiah Roache-Turner i jego brat Tristan (współautor błyskotliwego scenariusza) – odświeżają zgrany temat, wzbogacając go o nowe, oryginalne wątki. Dynamicznie prowadzona fabuła od początku do końca trzyma w napięciu i zaskakuje zwrotami akcji. W pierwszoplanowe role wcielili się znani głównie z krótkometrażowych produkcji Jay Gallagher (To Become One) i Bianca Bradey (Wrath). Zrealizowany za niewielkie pieniądze obraz zebrał pozytywne recenzje, w których chwalono Australijczyków za inwencję i nieszablonowość. Odbiór filmu był tak dobry, że ekipa szybko rozpoczęła pracę nad sequelem.

PREMIERA: 04.03.2016 godz. 21:50 na kanale CINEMAX

2016-03-02T12:12:40+01:002.3.2016|